URBÁNNÍ ORGANICKÁ ZAHRADA V PĚSTEBNÍM PYTLI

[mk_page_section bg_image=”https://homeogarden.com/wp-vrtlarstvo/uploads/2016/01/Organska-zemlja-50l-sadilna-vreča.jpg” bg_position=”center center” bg_repeat=”no-repeat” bg_stretch=”true” video_loop=”false” video_color_mask=”#dd7e7e” video_opacity=”0.3″ full_width=”true” padding_top=”100″ padding_bottom=”100″ top_shape_color=”#ffffff” has_bottom_shape_divider=”true” bottom_shape_style=”jagged-bottom” bottom_shape_color=”#ffffff” sidebar=”sidebar-1″][vc_column][mk_title_box color=”#ffffff” size=”45″ font_weight=”bold” font_family=”none” align=”center”]URBÁNNÍ ORGANICKÁ[/mk_title_box][mk_title_box color=”#ffffff” size=”70″ font_weight=”bold” font_family=”none” align=”center”]ZAHRADA V PĚSTEBNÍM PYTLI[/mk_title_box][/vc_column][/mk_page_section][vc_row css=”.vc_custom_1453151754036{padding-top: 70px !important;padding-bottom: 0px !important;}”][vc_column][vc_column_text disable_pattern=”false” el_class=”nasvetixtext”][mk_fancy_title tag_name=”h3″ style=”true” color=”#393836″ size=”14″ font_weight=”bold” margin_top=”0″ margin_bottom=”18″ font_family=”none” align=”right”]

Marko Hočevar, univ.dipl.inž.agr.

[/mk_fancy_title][/vc_column_text][mk_fancy_title size=”24″ font_weight=”bold” font_style=”italic” font_family=”none”]

Zelenina, která je vypěstována průmyslově, obsahuje zbytky pesticidů, už není čerstvá a po dlouhé přepravě se drasticky sníží i její vitamínová a užitná hodnota. Doporučujeme, abyste si vyzkoušeli vypěstovat zdravou domácí úrodu pomocí zahradničení v pěstebních pytlích. Pro zahradničení se stále více rozhodujeme z prostého důvodu, protože nedůvěřujeme zelenině, která se do obchodů dostala ze vzdálených zemí. Odborník Marko Hočevar doporučuje, abyste zahradničili pomocí pěstebních pytlů a vypěstovali si zdravou domácí úrodu.

 

[/mk_fancy_title][vc_column_text disable_pattern=”false” el_class=”nasvetixtext”]

ORGANICKOU ZAHRADU V PĚSTEBNÍM PYTLI SI MŮŽETE VYTVOŘIT KDEKOLI

V pěstebním pytli si můžete domácí organickou zahradu s čerstvou zeleninou, bylinkami a užitnými rostlinami vytvořit kdekoli. Navrhujeme, abyste si takové prostředí vytvořili doma na zahradě, na balkónu, terase, v okolí domu nebo na chatě.

K sázení a setí rostlin si opatřete Organický substrát plus s přidaným organickým hnojivem, Organické soužití ke zlepšení úrody a organická hnojiva k pozdějšímu přihnojování. Tak provedete setí a výsadbu rostlin opravili do organického substrátu, která neobsahuje umělá hnojiva, jelikož k přihnojování používáte pouze přírodní organická hnojiva.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][mk_page_section min_height=”0″ padding_top=”0″ padding_bottom=”0″ top_shape_color=”#ffffff” bottom_shape_color=”#ffffff” el_class=”socialy” sidebar=”sidebar-1″][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”7089″][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”7089″][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”7089″][/vc_column][/mk_page_section][mk_page_section padding_top=”0″ el_class=”socialy” sidebar=”sidebar-1″][vc_column][vc_column_text disable_pattern=”false” el_class=”nasvetixtext”]

DO PŘIPRAVENÉHO SUBSTRÁTU SÁZÍME RŮZNÉ ROSTLINY

V připraveném pěstebním pytli se výborně daří rajčatům, paprikám, okurkům a další plodové zelenině. V substrátu se dobře cítí taky mrkev, brambory, salát a ostatní zelenina. Do pěstebního pytle můžeme zasadit rovněž bylinky, bobuloviny a okrasné rostliny.
Před výsadbou rajčat a ostatní plodové zeleniny do Organického substrátu plus přidáme do sázecí jámy i Organické soužití, která obsahuje velice užitečnou hlívu mykorhizu. Přidáme jí dvě lžičky do oblasti, kde bude rozrůstat kořenový systém, tím podstatně zvýšíme množství a kvalitu plodů.

PříPRAVA a ROZPOUŠTĚNÍ SUBSTRÁTU V PĚSTEBNÍM PYTLI

K organickému substrátu v pytli jednoduše přilijeme 20 l – 25 l čisté vody z kohoutku nebo dešťovku. Před přiléváním vody otevřeme přiložený sáček s organickým hnojivem (250 g) a celý obsah vysypeme do pytle na substrát. Voda může být pro velice rychlou přípravu během několika minut teplá.

Blok substrátu voda rychle namokří, stejně tak i organické hnojivo, protože je rychle rozpustné, organický substrát je připraven během 15-20 minut. Protože je Organický substrát plus v pěstebním pytli, je obzvláště vhodný k urbánnímu zahradničení.

VÝHODY ORGANICKÉHO SUBSTRÁTU PLUS

Organický substrát udržuje podstatně déle vodu a živiny, jeho klíčovou složkou jsou kokosová vlákna. Organický substrát dostaneme společně s pěstebním pytlem a hnojivem pro bujný počáteční růst. Pěstební pytle můžete také jednoduše postavit do okrasných truhlíků. Organický substrát můžete i přidávat při sázení k sazenicím nebo při setí na pokrytí horní vrstvy záhonu, neboť velice dobře udržuje vlhkost. Můžete ho i přesypat do domácích truhlíků, kde se daří balkónovým rostlinám. Organický substrát je nepostradatelný při přípravě vysokých záhonů, kde je vypařování vody podstatně větší než u obvyklých záhonů a potřebu zalévání tím snížíme o polovinu.

Podstatnou výhodou je, že domů nenosíte těžký obyčejný substrát, ale připravíte si ho sami.
U substrátů představuje větší část voda, která však není vždy čistá a nezávadná, proto pokud chcete organické zahradničení, je důležité vědět, co jste přidali.

POSTAREJTE SE I O PŘIHNOJOVÁNÍ

Měsíc po výsadbě se sazenice už dobře rozrůstají a je zapotřebí je přihnojit. K přihnojování používáme účelová organická hnojiva s přidanými přírodními řasami, organickým magnéziem a vápníkem.

V jarním období používáme organická hnojiva samozřejmě i na zahradě k hnojení plodové zeleniny, jahod, bobulovin, borůvek, středozemních rostlin, okrasných a ostatních rostlin na domácí zahradě. Tímto způsobem vypěstujeme organickou úrodu.

Na 25 m2 plochy potřebujeme 1 kg hnojiva. Při sázení menších sazenic přidáváme 50 g hnojiva (1 větší hrst) a na větší sazenice 100 g hnojiva (2 větší hrsti hnojiva).

[/vc_column_text][/vc_column][/mk_page_section][vc_row][vc_column][mk_gallery images=”7091,7092,7093,7094,7105,7095,7096,7097,7098,7099,7100,7101,7102,7103,7104″ column=”4″ height=”400″][/vc_column][/vc_row]

IMATE VPRAŠANJE ZA NAS?
Z VESELJEM VAM BOMO POMAGALI

Potrebujete vrtnarski nasvet?
Imate vprašanje glede izdelkov?

Imate vprašanje glede stanja vašega naročila?

Želite naročiti večjo količino Homeogarden izdelkov ali pa postati distributer/prodajalec?