JAK JSEM SE SYNEM ZALOŽIL VYSOKÝ ZÁHON?

[mk_page_section bg_image=”https://homeogarden.com/wp-vrtlarstvo/uploads/2016/01/Visoka-greda-crop.jpg” bg_position=”center center” bg_repeat=”no-repeat” bg_stretch=”true” video_loop=”false” full_width=”true” padding_top=”100″ padding_bottom=”100″ top_shape_color=”#ffffff” has_bottom_shape_divider=”true” bottom_shape_style=”jagged-bottom” bottom_shape_color=”#ffffff” sidebar=”sidebar-1″][vc_column][mk_title_box color=”#ffffff” size=”45″ font_weight=”bold” font_family=”none” align=”center”]JAK JSEM SE[/mk_title_box][mk_title_box color=”#ffffff” size=”70″ font_weight=”bold” font_family=”none” align=”center”]SYNEM ZALOŽIL VYSOKÝ ZÁHON?[/mk_title_box][/vc_column][/mk_page_section][vc_row css=”.vc_custom_1452596233347{padding-top: 70px !important;padding-bottom: 70px !important;}”][vc_column][vc_column_text disable_pattern=”false” el_class=”nasvetixtext”]

není nic SNADNĚJŠÍho – s trochou fantazie, se správným substrátem a hnojivem!

 

 1. Nejprve skočíš k sousedovi pro pár menších palet, které by stejně zahodil nebo spálil.

4 palety postačí na vysoký záhon cca metr čtvereční a na výšku cca 70 cm, přesně tak, aby ses nemusel příliš nahýbat, když sázíš nebo seješ a samozřejmě, když sklízíš zdravou domácí sklizeň. Z palet odstraníš »podvozek«, abys získal jenom prkna, která už jsou spojená. Potom je 5-6 hřebíky o délce 6-8 cm stlučeš dohromady ve všech rozích a vysoký záhon je připraven – potřebný čas 30 minut.

 1. Vysoký záhon postavíš na vhodné místo, abys k němu mohl přistupovat ze všech stran a na rovný podklad. VezmešOrganický substrát 2-4 bloky a pytel Organická zahrada – polovina postačí – 2 kg, protože tohoto hnojiva spotřebuješ podstatně méně než obyčejného organického hnojiva a také působí ihned – potřebný čas 3 minuty.
 2. Pokud máš doma nějakévětve po řezání nebo chrastí, položíš ho na dno kvůli vzdušnosti. Tímto způsobem zaplníš spodní část, aby se nespotřebovalo příliš substrátu. Potom pokud je při ruce domácí kompost, který nemusí být zrovna úplně vyzrálý, naložíš zhruba 20-30 cm nebo nějakou horší zahradní zeminu, do třetiny objemu záhonu – potřebný čas 10 minut.
 3. Poté do záhonu hodíšbloky Organického substrátu, polovinu hnojiva, druhou polovinu ponecháš na horní vrstvu – potřebný čas 2 minuty.
 4. Zaliješ vodou – nejlépeněkolik konví teplé vody, protože se bloky průběžně a velice rychle rozpouští, hnojivo se velmi rychle namokří a začne také rychle působit – potřebný čas 5 minut.
 5. Potom vezmeš zkrátka hadici a přiliješ vodu, cca 40-50 l, aby se vše dobře namokřilo a substrát se nakypřil– potřebný čas 10 minut.
 6. Opět přidášzahradní zeminu v poměru s bloky na horní vrstvu 50:50 (moje je hodně jílovitá), takže v této samotné půdě by nic zvlášť dobře nerostlo, ale bez starostí, protože pokud dáš organického substrátu dle mých loňských zkušeností jenom asi 30 %, postačí to, aby se i tato těžká zemina zkypřila a provzdušnila. Podstatné však je, že zadržuje vodu a vlhkost, což je obzvlášť důležité u vysokého záhonu. Většina vody ve vysokém záhonu odtéká mezi prkny – stěnami záhonu a také vypařování v měsících sucha je značně menší než u klasického záhonu. Potřebný čas 10 minut.
 7. Na konec doplníš do vrchu, ne úplně po okraj, protože bloky se ještě napijí vodou a substrát se po několika dnech ještě zvedne nejmíň o cca 10 cm, záleží na tom, jak dobře nasáknou. To uvidíš při prvním dešti. Dobře promícháš povrch substrátu a hnojivo, jehož druhou část přidáš– potřebný čas 5 minut.
  Celkem jsem se svým synem pracoval přibližně hodinu a ještě jsme se fajn bavili a co je podstatné – nehrál hry na počítači.
 8. A hele, vysoký záhon je připraven k výsadbě. Už jenom počkáš na trochu vyšší teploty, protože pokud budeš sázet nebo sít, když je v noci kolem nuly, nebude z toho nic. Potřebný čas –  zavolej na ČMS, tam neznají předpověď přesně ani na 2 dny dopředu, ale podle mě bude ten správný čas už příští týden, proto teď připrav záhon, abys pak mohl hnedka zasít nebo zasadit.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][mk_page_section padding_top=”0″ el_class=”socialy” sidebar=”sidebar-1″][vc_column][mk_gallery images=”7195,8150,8154,8148,8158,8156,7194,8152,8160,7193,6611,6625,6623,6621,6619″ style=”style1″][/vc_column][/mk_page_section]

IMATE VPRAŠANJE ZA NAS?
Z VESELJEM VAM BOMO POMAGALI

Potrebujete vrtnarski nasvet?
Imate vprašanje glede izdelkov?

Imate vprašanje glede stanja vašega naročila?

Želite naročiti večjo količino Homeogarden izdelkov ali pa postati distributer/prodajalec?